субота, 29 листопада 2014 р.

ПІДСТУПНИЙ СКОЛІОЗ

 Сколіоз - складна деформація хребта, що характеризується, в першу чергу, боковим викривленням, може бути право - та лівостороннім. Як правило, він проявляється у грудному відділі хребта, у подальшому може поширитися і на поперековий відділ – виникає S-образний сколіоз. Виражений сколіоз може супроводжуватись перекосом тазу, порушенням ходи, функцій легенів та серця. Часто причиною є вроджені порушення сполучної тканини хребця або інші порушення скелета (укорочена кінцівка, порушення або асиметричність тазостегнових суглобів тощо), а також «зароблені» травми скелета, м'язові травми і порушення нервової системи.

Зазвичай сколіоз активно розвивається після різкого стрибка зростання дитини, коли м'язи спини не справляються з навантаженнями і починається зміцнення сухожиль, які при нерівномірному навантаженні в цей період можуть розвиватися несиметрично.

Самостійно хребет не може підтримувати правильну симетричну форму, цю функцію забезпечують м’язи тіла, прикладаючи значні зусилля. Якщо їх недостатньо, хребет починає викривлятись ( найчастіше ознаки сколіозу проявляються у періоди інтенсивного росту – 6-8 та 10-12 років). Отже, сколіоз - не хвороба, а ознака хронічної слабкості і нерозвиненості м’язів, що, у поєднанні із неправильною осанкою, звичкою носити сумку чи портфель в одній руці, плоскостопістю і іншими факторами, призводить до викривлення хребта. У підлітка високого зросту зі слабким кістяком великий шанс заробити сколіоз.
 Головною метою лікування сколіозу є зміцнення м'язів спини і відновлення симетричності їх структури.

Якщо не розпочати лікування, не усунути головну причину сколіозу, то навіть постійно смикаючи дитину, примушуючи її ходити прямо і сидіти рівно, бажаного результату не отримаєш. А спрямувавши зусилля на симетричне зміцнення м’язів спини, хребет випрямиться природним чином. Сколіоз у дітей та підлітків до завершення періоду росту (16-18 років) повністю виліковний.
Після 20 років вилікувати хворобу значно складніше. Однак навіть у зрілому віці, за умови систематичного та правильного виконання вправ, можна значно покращити стан, усунути больові відчуття, зупинити процес і навіть повернути хребту його природну форму.

Лікування сколіозу

Лікування сколіозу першого, другого та третього ступенів проводиться за допомогою мануальної терапії,
і складається з трьох етапів:
  1. мобілізація викривленого відділу хребта, 
  2. корекція деформації, поліпшення функціонального стану м'язов
  3. стабілізація хребта в положенні досягнутої корекції. 
Мануальна терапія усуває зміщення хребців і, відповідно, корінцевий синдром, та дозволяє вирівнювати вісь хребта. Мануальний терапевт здійснює чітко дозований локальний вплив на певні сегменти хребта, з метою відновити в ньому нормальну рухливість. Процедури безболісні, застосовуються сучасні м'які методики. Призначається також масаж спини і фізіотерапевтичні процедури, лікувальна гімнастика.


БАТЬКИ! БУДЬТЕ УВАЖНІ!   ЗБЕРЕЖІТЬ ЗДОРОВ'Я ДИТИНИ!

Звертаю увагу батьків, які виховують діток (особливо 12-18 років):
якщо дитина скаржиться на болі у спині або відчуває дискомфорт, швидко втомлюється при сидінні та ходінні - негайно ведіть її до лікаря. Багато проблем зі здоров’ям у майбутньому можна уникнути, якщо вчасно (доки формується організм) зробити корекцію хребта.