ЗДОРОВИЙ ХРЕБЕТ

ПОСТАВА ( по рос.-"осанка" ) має велике значення в житті людини. Фізично здорові, успішні люди завжди відрізняються від інших рівною,  збалансованою поставою тіла. Навпаки, практично не досягають успіхів у своєму житті люди, які демонструють фізичні дефекти зовнішності чи помітні порушення пересування. Не дарма медичні терміни "кіфоз" і "лордоз" походять від древніх слів "раб" і "господар" відповідно.

Правильна постава – вірна ознака здоров'я. 

Сильні м'язи спини, гнучкість хребта, еластичність суглобів – ось основні властивості здорового опорно-рухового апарату. При яких-небудь порушеннях постава змінюється і, як наслідок, опущена голова, обтяжені плечі, зігнуті в колінах ноги, човгаюча хода. Причинами неправильної постави можуть бути спадкові, фізичні, психологічні, вікові  чинники і т.д.

Нормальна постава - це пряме положення голови і хребетного стовпа, симетричне розташування сідничних складок, вертикальне положення остистих відростків і правильні фізіологічні вигини хребта.

Сутула спина.
Збільшення фізіологічного кіфозу в грудному відділі хребта.

Кругла спина.
Збільшення кифозу в грудному відділі поєднується зі збільшенням лордозу поперекового відділу хребта.

Плоска спина. Повне згладжування поперекового лордозу, при цьому вигини в шийному і грудному відділі хребта слабовиражені.

Кіфоз.
Характеризується значним заднім прогином грудного відділу хребта.

Асиметрична постава. Нестійке відхилення хребта вбік, яке справляється за рахунок напруги м'язів (сколіоз).

Немає коментарів:

Дописати коментар